Wildlife - Jiří Krčmář
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Jiří Krčmář.
Novinky
18.10.2017 - Stránky jsou teprve v testovacím režimu, proto je v galeriích málo fotografií. Do konce roku                  2017 budou plně v prpovozu se všemi fotografiemi, které jsem v přírodě, a při mých cestách                  pořídil. Budu se snažit vybrat jen ty nejpovedenější, a od Vás potřebuji reakce na funkčnost,                  a přehlednost stránek. Děkuji a přeji příjemné prohlížení :).                 
21.10.2017- Přidal jsem pár fotografií srnčího, které jsem pořídil dnes. Mám pouze vycházky a sil moc ne,                 tak je foceno z ruky. Byl to opět super zážitek, a věřím, že jakmile se uzdravím, bude to tu                 přibývat a snad  povedenějších fotografií :)
28.10.2017 - Přidal jsem opět pár fotografií hmyz - vážky a šídla. To byla letní záležitost, kdy jsem fotil                  z fotovoru. Je to super věc, a jakmile se dostanu k článkům, určitě Vám fotovor představím.                  Něco také přidáno do ptactva, docela se povedla Sojka a trochu srnčího.
13.11.2017 - Tak konečně se to trochu rýsuje a doplněno do galerií  je zatím vše co jsem chtěl. Nyní už                  budou přibývat jen nové fotografie. Konečněně se mi také podařilo popsat slibovaný fotovor,                  který jsem plánoval 2 roky :). Měl jsem štěstí i na jelena, který mi alespoň chvilčku                  zapózoval v docela velké chumelenici. Při této příležitosti jsem měl možnost cvaknout i Střízlíka                  obecného, který se docela povedl, no a konečně po 10 dnech čekání Žlunu zelenou, která má                  na Fb velký úspěch a i já ji považuji za moji z nejvydařenějších fotografií. Ptactvo jsem se                  rozhodl nerozdělovat do x podkategorií, a tak třeba žlunu najdete u krkavců, neb je jim nejvíce                  podobná. Bylo by zde dle mého mnoho podkategorií, nebooť ptactva je opravdu mnoho druhů.                  Nyní  trochu popíši vybavení, které používám a vám přeji příjemné prohlížení :).                                  
17.11.2017 - Dnes jsem doplnil snad veškeré vybavení, které používám. Dalo mě to celý den a snad jsem                  na nic nezapomněl. Je toho ovšem tolik, že možné to je. Popsal jsem to jen okrajově, každý                  si pokud bude potřebovat, sám dohledá přené specifikace. Ani jsem netušil co toho mám :-).                  Vybavení naleznete zde: Články
22.11.2017 - Začal jsem fotit ptactvo, co mi letos přiletí ke krmítku. Zatím tu mám 11 druhů. Většinou                  je najdete v galerii pěvců. Také jsem vyrazil jednou do Polska na Jeleny, kde se pár fotografií                  povedlo,i když laně nechtěly pózovat a točily se ke mě zadkem :). No a i trochu srnčího jsem                  přidal, na kterém jsem byl dva dny zpátky. Počasí nyní moc nepřeje a těším se na sníh.
27.11.2017 - V neděli jsem vyrazil kolem obory ve Vamberku na Vyhlídce. Obora má 4 druhy jelenovitých                  a tak je tam vždy co fotit. Obory moc nenavštěvuji, ale toto byla taková relaxační procházka                  po dvouměsíční nemoci, a teď se již těším až vyrazím do terénu s maskovacím stanem, a bude                  to jako dříve. Fotografie přidány do galerií: Jelen evropský  Jelen Sika  Muflon  Daněk evropský
02.12.2017 - Dneska byl super den. Vyšlo to na co jsem čekal dlouho. Dostal jsem se ke stádu laní a jelínků                  na super vzdálenost, aniž by o mě věděli. Bylo krásné sledovat jak si hrají. Když doblbli, ulehli                  a pospávali a přitom se k sobě tulili. Něco nádherného a nepopsatelného. Sledoval jsem je takto                  hodinu a vzniklo přes 150 krásných fotek. Dám jich sem tentokráte taky víc, protože když se                  sejde štěstí a dobré světlo, tak to stojí zato :). Ke konci jsem už ani nefotil, jen pozoroval                  dalekohledem a užíval si to. Vím, že na další takovou šanci, abych se dostal takto blízko a mohl                  je sledovat při spánku, budu čekat opět dlouho, ale to čekání se vyplatí :). Přeji pěknou podívanou.                  Lokalito Polsko - Orlické hory. Fotografie naleznete zde: Jelen evropský
10.12.2017 - Opět jsem navštívil naše oblíbené místo v Polsku, kam jezdíme na jeleny. Sníh dodává krásnou                  atmosféru a je to tam opravdový relax. No a když se Vám podaří vyčkat na partu mladých                  jelínků s laněmi, nemá to chybu. Tentokráte mě zapózovali jen na chvilinku, ale určitě to                  stálo za to :). Je opravdu krásné sledovat jak si nerušeně hrají, a při tom sledují okolí.
18.12.2017 - Jsem se vydal odzkoušet nové oblečení od firmy Hillman. O tom se ale zmíním až jindy. Šel                  jsem na Humparek a měl štěstí na Muflony, kteří tu zrovna moc nejsou. Byla to malá rodinka                  4 kusů a já je sledoval, aniž by o mě veděli. Takto jsem s nimi strávil hodinu, vlastně až                  do té doby, než se snesla veliká mlha a nebylo vidět skoro na krok. Mufloni si hrabali ve sněhu                  kopýtky trávu a byla to parádní podívaná. Foto najdete v sekci:
24.12.2017 - Na Štědrý den, jsem se vydal na své oblíbené místo do Lasowky, zavést jelení zvěři trochu                  mrkve. Celý rok je tam otravuji se svým fotoaparátem, tak aby měli něco na přilepšenou.                  Bylo počasí na prd, a tak jsem si myslel, že ani nic nepotkám. Nakonec jsem měl dnes štěstí,                  a ke konci obchůzky, jsem narazil na jelena, laně a kolouchy, jak se v klidu pasou. Cestou domů                  jsem ještě nad Bartošovicemi potkal na poli lišku a v Žamberku Káně lesní. Byl to krásný                  Štědrý den.